top jauna izstāde!

Ok. Ir tapusi ideja par kārtējo izstādi. Ta sir atsevišķš stāsts-

Dalībnieki- Terēzes Zaķes mākslas studijas apmeklētāji (par kādiem arī jūs varat kļūt!)

Šobrīd tas ir viens no Rīgas lielveikaliem. Burvīga vieta- tā nav celle vienam-otram mākslas speciālistam, bet jebkuram cilvēkam, kurš iet garām. Ta sir labi? Nu ja, ka labi! Kam tad es gleznas radu?

Jā,- kam tad? Ir varianti. Iejukt kārtējā kleksīšu, dīvainu figūru un citu atrakciju ikdienas , piedodiet,- mūsdienu mākslas tirgus placī, lai tevi pērk par bargu naudu nesaprotamas personas. Nesaprotamas, jo reizēm tiešām paliec ar atplestu muti, kad lasi par kārtējo apbrīnojamo darbu, kurš pārdots par miljoniem.  Kas notiek ar cilvēkiem? Kas notiek? Kamdēļ jāizdod tik daudz naudas tik absurdā veidā?

Ok. Bet pārdomas ir pārdomas. Turpinam darbu.- Mums ir publiska vieta. Cilvēkiem jādod kaut kas pozitīvs. Esam vīrusa krīzes nomocīti, mājas ieslodzījumā dzīvojot, daudzi varbūt ir sakrituši viens otram uz nerviem. Ir grūti. Varbūt ir grūti. Mēs varam palīdzēt?

Kas cilvēkiem var patikt?

Varbūt jāaptaujā? Vai jādod pārsteigums? Ja aptaujāsim, mēs uzzināsim, ko cilvēki vēlas un ko par to domā. Mēs uzzināsim vai vispār ir tādi, kuri vēlas.

Pārsteigums?- vai ir iespējams te trāpīt mērķī? Ta sir dārgs un laikietilpīgs process, jo pārsteigums nozīmē vai nu to, ka taisam nezin ko un ceram, ka trāpīsim, vai arī … taisam izpēti… tā taisam, lai cilvēki pat nesaprot par ko ir runa..

Nē. Es gribu būt atklāts- attiecībām jābūt skaidrām, tīrām un pozitīvām, jo neskaidrību apkārt ir pārāk daudz. Arī mākslā.

Problēma ir tikai tāda, ka mentāli pārstāvam tautu, kura netraucas uz sarunām. Vairāk vai mazāk esam intraverti. To man apliecinājusi daudzu gadu pieredze. Bet es tomēr ticu, ceru un paļaujos, ka gribam piedalīties pozitīvā darbā. Radīsim kopā?

Vai varat pateikt, ko vēlaties redzēt? Reālistisku vai abstraktu? Viegli nolasāmu ari skaidru domu vai ar sarežģitu zemtekstu, vai vispār nav jābūt nekam lasāmam? Darbam ir jābūt skaistam vai interesantam (tas nav viens un tas pats)? Galu galā- darbam ir jābūt lielam? Mazam? Tam ir nozīme? Ir nozīme, jo dzīvokļa, mājas sienas ir tik lielas, cik ir… Tā?

 

 

 

Topic: top jauna izstāde!

No comments found.

New comment